27. - 31.7.2023 Podlaska Oktawa Kultur, Bialystok, Poľsko

Počet zobrazení: 159

FS Skaličan sa zúčastnil 14-teho ročníka medzinárodného folklórneho festivalu v Bialystoku.

27. - 31.7.2023 Podlaska Oktawa Kultur, Bialystok, Poľsko

V dňoch 27. – 31. júla sa členovia folklórneho súboru Skaličan zo Skalice zúčastnili 14. ročníka festivalu Podlaska Oktawa Kultur v severovýchodnom meste Bialystok v Poľsku, ale tiež v okolitých obciach regiónu. Festival sa konal pod záštitou CIOFF (Medzinárodná rada organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia).
Okrem slovenského zástupcu – FS Skaličan – sa festivalu zúčastnili hudobno-tanečné súbory zo 6 krajín (USA, Poľsko, Ukrajina, Gruzínsko, Macedónsko, Zimbabwe).
Skalickí folkloristi predstavili v Bialystoku a jeho blízkom okolí tance a piesne najmä zo Skalice a Záhoria a boli pri vystúpeniach vždy odmenení zaslúženým potleskom. V rámci programu sa konala aj tanečná škola, ktorá mala mimoriadny úspech. Usporiadatelia a návštevníci ocenili nielen našu živú cimbalovú muziku, ale aj mladý temperamentný kolektív.

Zájazd folkloristov zo Skalice podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

fond

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie