20.-24.7. 2016 Medzinárodný folklórny festival Zagreb, Chorvátsko

Počet zobrazení: 1639

FS Skaličan sa zúčastnil 50-teho ročníka medzinárodného foklórneho festivalu v Zagrebe.

20.-24.7. 2016 Medzinárodný folklórny festival Zagreb, Chorvátsko

V dňoch 20. – 24. júla sa členovia folklórneho súboru Skaličan zo Skalice zúčastnili 50. Medzinárodného folklórneho festivalu v Zagrebe v Chorvátsku, ktorý patrí medzi najznámejšie európske folklórne festivaly s dlhou tradíciou.

Okrem slovenského zástupcu – FS Skaličan – sa festivalu zúčastnili hudobno-tanečné súbory z 13 krajín (Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Egypt, Francúzsko, Indonézia, Írsko, Kanada, Macedónia, Rakúsko, Srbsko, Španielsko, Taliansko).

Skalickí folkloristi predstavili v chorvátskej metropole i v neďalekom meste Zaprešić tance a piesne nielen zo Skalice a Záhoria, ale i z iných temperamentných regiónov Slovenska a boli pri vystúpeniach vždy odmenení zaslúženým potleskom. Obzvlášť srdečnú odozvu u chorvátskeho publika mali piesne v podaní sólistu Antona Pavča, rodáka z chorvátskej obce Lipovljany.

Zájazd folkloristov zo Skalice podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

fond

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie